شرکت فراز آسمان شبکه توسط گروهي از متخصصين با سابقه ايراني در سال 1383 با ساختاري متفاوت از فضاي سنتي، در زمينه علوم نوين IT پايه ريزي گرديد. این شرکت دانش محور با ترکيب ارزشهايي چون تعهد، تخصص و تجربه پا به عرصه فناوری ارتباطات و اطلاعات گذاشت و در مدت کوتاهی توانست به عنوان یکی از فعالترین شرکت ها در این زمینه مطرح گردد . دید بلند مدت در شناخت کامل از نیاز های موجودبازار، بستر مناسب گسترش، بهره وری در منابع و نیروی انسانی درجهت کاهش هزینه ها، وجود منابع انسانی متخصص، متعهد و با تجربه و .... بخشی از برتری هاییست که در حال حاضر این شرکت از آنها بهره می جوید. از جمله استراتــژي هاي سطح سازمان ما، فعـــاليت در كليـــه زمينـه هــــاي مرتبـط بـــا موضوع شبکه و ارائه راه حلهاي جامــع در زمينه توسعه و ايجــــاد سيستمهاي مشاوره، طراحــي و ارائه راهكار و آموزش در زمينـه مهندسي شبکه، امنیت اطلاعات، ارتباطـات داده و خدمات اطلاع رسانـي و دیتا سنترها ميباشد. مجموعه فعالیت های شرکت در 3 بخش خدمات مهندسی، تامین تجهیزات و آموزش خلاصه می گردد:

خدمات مهندسی

واحد خدمات مهندسی فراز آسمان با کادري متخصص متشکل از کارشناسان آموزش ديده در بهترین مراکز داخلی و خارجی با مدارک بین المللی و با تجربه در عرصه فناوری اطلاعات در گروه های "طراحی"، "مشاوره و مهندسی " و " پیاده سازی و پشتیبانی" ضمن درک درست از نیاز سازمان ها خدمات خود را در 6 زمینه ارائه میدهد:

 • مشاوره، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی بستر مجازی سازی (Virtualization)
 • مشاوره، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی بستر دخیره سازی (Storage)
 • مشاوره، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی مرکز داده (DataCenter)
 • مشاوره، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه های ایمن (Security)
 • مشاوره، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه های فعال (Active)
 • مشاوره، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی سرویس Voip IP Telephony

اعتقاد به مديريت اصولی پروژه و مستند سازي باعث مي‌شود كليه پروژه‌هاي فراز آسمان بر طبق اين دو اصل در زمان مقرر به اتمام رسیده و همزمان کلیه مستندات پروژه در اختیار کارفرما قرار گیرد. داشتن مدارج بالای علمی با مدارك معتبر بين المللي و تجربه عملی، دوفاكتوري است كه خدمات مهندسي فراز آسمان را متفاوت تر مي‌سازد.

تامین تجهیزات

ارائه راهکار فنی - مهندسی بدون در اختیار داشتن سخت افزار مرتبط و مطلوب امکان پذیر نمی باشد، فراز آسمان با دارا بودن تخصص، تجربه و دراختیار داشتن ارتباطات وسیع خود در اقصی نقاط جهان، قادر به تامین تجهیزات با ارائه راهکارهای توجیهی جهت انجام امور بازرگانی و تجاری خود به مشتریانش می باشد. گزیده ای از خدمات بخش تامین و تجهیز عبارت است از:

تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه
 • تامین تجهیزات و نگهداری کلیه تجهیزات مورد نیاز در پروژه به صورت انبوه
 • مهندسی فروش و تامین قطعات به صورت کلی و جزئی
 • قبول سفارشات و تامین تجهیزات مورد نیاز درزمانبندی قبل از اجرا با قیمت های بازرگانی
 • مشاوره در زمینه خریدهای تخصصی تجهیزات شبکه و واردات با اخذ مجوزهای ورود
 • عقد قراردادهای خرید جدیدترین و اصیل ترین تجهیزات

آموزش

شرکت فراز آسمان بر پایه اصل"دانش محوری"، هزینه های زیادی صرف آموزش پرسنل مهندسی خود و اشاعه ی علم IT کرده و در این راستا این شرکت در سال 1391 با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای اقدام به راه اندازی یکی از مجهزترین آموزشگاه ها درایران با نام "آموزشگاه فناوری اطلاعات دانش" کرده است . این موسسه از همان ابتدای فعاليت خود، با شناسايي نيازهاي جامعه در حوزه فناوری اطلاعات و با استفاده از آخرین ابزارها و فناوری ها، عمده فعاليتهاي خود را بر روي ارائه آموزشهاي کيفي و متفاوت در اين حوزه متمرکز کرد. وجود يک هيأت علمي با تجربه و دانش بالا در حوزه هاي مختلف شبکه  و IT ، همه و همه نتيجه نگاه متفاوت به  نيازهاي آموزشي و پژوهشي این حوزه توسط ما بوده است.

فعاليت هاي اصلي آموزشگاه فناوری اطلاعات دانش در زمينه هاي زير مي باشد:
 • آموزش دوره هاي تخصصي مورد تائيد شركت هاي ,VMware, Linux, Mikrotik, Cisco, Microsoft, EMC, HP, Promise با استفاده از اساتيد حرفه اي مجرب و داراي مدرك بين المللي.
 • برگزاري امتحانات معتبر و بین المللی با مجوز سازمان فنی حرفه ای.
 • برگزاری دوره های آموزشی اختصاصی برای شرکت ها، سازمانها و موسسات دولتی و غیر دولتی و نیازسنجی آموزشی.
 • برگزاری سمينار و وبینارهاي علمي در خصوص موضوعات روز IT در محل آموزشگاه، مشتری و یا به صورت مجازی.